ردیاب خودرو
ردیاب خودرو چیست؟ ۷ ویژگی ردیاب اتومبیل

ردیاب خودرو چیست؟ در یک جمله می‌توان گفت که ردیاب خودرو یک محصول خارق العاده برای محافظت کامل از خودرو شما و وسایل درون آن، در مقابل سرقت و دیگر خطرات (توضیح در ادامه مقاله) است. با استفاده از این ردیاب کوچک می‌توانید به راحتی موقعیت مکانی خودرو خود را به صورت لحظه ای بررسی کنید. اما قابلیت های این دستگاه به همین یک مورد ختم نمی‌شود. مطمئنا در ادامه با مطالعه دیگر قابلیت های این دستگاه، شگفت زده می‌شوید.

در ادامه این مقاله به معرفی بهترِ ردیاب یا جی پی اس خودرو می‌پردازیم و مشخصات و ویژگی های این محصول را برای شما بیان می‌کنیم.

مشخصات ردیاب خودرو چیست؟

مشخصات ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو محصولی کوچک است که به خودرو شما و سیستم برق آن متصل می‌شود. اتصال آن به اتومبیل کار ساده ای است اما باید توسط افراد کاربلد و متخصص انجام شود. در اغلب اوقات محل نصب این دستگاه در قسمتی بیرون از خودرو و البته مکانی دور از دسترس همگان انتخاب می‌شود.

مهم ترین استفاده ردیاب اتومبیل، بررسی وضعیت مکانی خودرو بر روی نقشه های آنلاین، به صورت لحظه ای است. ردیاب ها برای ارسال موقعیت و دیگر جزییاتی که در ادامه به آنها می‌پردازیم، نیاز به اینترنت دارند. این اینترنت از طریق سیم کارتی که شما در دستگاه قرار می‌دهید تأمین می‌شود و پس از آن، این سیم کارت به کمک gps موجود در دستگاه، موقعیت های مکانی را برای نقشه آنلاین ارسال می‌کند.

البته ردیاب خودرو در صورت نبود اینترنت نیز می‌تواند موقعیت های جغرافیایی ثبت شده را در حافظه خارجی خود (مموری کارت ) ذخیره کند تا زمانی که شما حافظه مذکور را از آن خارج کرده و مورد بررسی قرار دهید و متوجه شوید که اتومبیل شما چه مسیر هایی را طی کرده و در طول مسیر چه فعالیت هایی انجام شده است.

ردیاب اتومبیل، چه وقایعی را ثبت و ارسال می‌کند؟

ویژگی های ردیاب

ردیاب اتومبیل علاوه بر وضعیت مکانی، فعالیت های صورت گرفته به دست راننده و دیگر فعالیت های پیرامون خودرو را به اطلاع صاحب ردیاب میرساند. در ادامه این موارد را به شما معرفی می‌کنیم:

  • در صورتی که درب های اتومبیل شما باز شوند و یا حتی شیشه های آن شکسته شود، ردیاب شما را با خبر می‌کند.
  • در صورت برخورد ماشین با وسیله نقلیه و یا هر سطح دیگری، ردیاب این تصادف را چه در حالت خاموش و چه روشن، اطلاع رسانی می‌کند.
  • در صورتی که اتومبیل توسط ماشین یدک کش مورد حمل قرار بگیرد این موضوع به صاحب خودرو اطلاع داده می‌شود.
  • اگر قصد دارید خودرو خود را به اطرافیان بدهدید و نگران این هستید که مبادا آنها با اتومبیل از سرعت مجاز تخطی کنند، میتوانید سرعتی را به عنوان سرعت غیر مجاز تعیین کرده تا در صورت حرکت خودرو با این سرعت، ردیاب سریعا شما را مطلع کند.
  • همینطور می‌توانید محدوده های مکانی را برای ردیاب تعیین کنید تا در صورتی که خودرو از این محدوده ها خارج شد، این موضوع به شما اخطار داده شود.
  • شما می‌توانید با استفاده از ردیاب خودرو و ارسال پیامک های از پیش تعیین شده برای آن، در هر نقطهِ مکانی، اقدام به خاموش کردن اتومبیل خود از راه دور کنید.

علاوه بر اینها، در صورت روشن شدن ماشین، به صدا درآمدن دزدگیر، جدا شدن ردیاب از خودرو یا کاهش باتری آن، تمامی این موارد به شما اخطار داده می‌شود.