ردیابی حیوانات
ردیابی حیوانات خانگی با استفاده ردیاب حیوانات

ردیابی حیوانات خانگی: در سال های اخیر آمار خرید حیوانات خانگی در خانواده های ایرانی افزایش یافته است. یکی از مشکلاتی که این خانواده ها که همواره با آنها روبرو هستند، ترس از گم شدن یا به سرقت رفتن حیوان خانگیشان است. جدا از موضوع مالی و ضرر و زیانی که پس از این واقعه متوجه افراد می‌شود، موضوع مهم تر، وابستگی آنها به این حیوانات است که باعث می‌شود پس از گم شدن حیوان، دچار ضربات روحی شوند.

در ادامه در مورد ردیابی حیوانات خانگی برای جلوگیری از به سرقت رفتن و گم شدن آنها با استفاده از gps یا ردیاب حیوانات توضیحاتی را ارائه می‌کنیم.

حیوان خانگی خود را چطور ردیابی کنیم؟

چطور حیوانات خانگی را ردیابی کنیم؟

ردیاب حیوانات یکی از اسامی ردیاب شخصی است. این ردیاب ها موارد استفاده زیادی دارند از جمله:

  • ردیابی کودکان
  • ردیابی فرزندان
  • ردیابی وسایل با ارزش
  • و…

که در نهایت این کاربرد ها باعث شده تا این نوع ردیاب اسامی گوناگونی داشته باشد.

ردیاب حیوانات وسیله ای است که می‌توان با استفاده از آن، در هر لحظه از موقعیت مکانی حیوان خانگی خود با خبر شد.
اگر متوجه شدیم که حیوان مورد نظر به ناگهان منزل را ترک کرده است و یا در بیرون از منزل آن را گم کردیم، کافی است تا سریعا به اپلیکیشن مخصوص ردیابی مراجعه کرده و با استفاده از آن، به صورت لحظه ای موقعیت حیوان خانگی خود را رصد کنیم.

قابلیت دیگری که این دستگاه ها به صاحب حیوان می‌دهد این است که آنها می‌توانند با ردیاب تماس حاصل کنند و با شنود صدای اطراف آن، درک بهتری از وضعیت و شرایط پیرامون حیوان خانگی خود پیدا کنند.

ردیاب حیوانات چطور کار می‌کند؟

ردیاب حیوانات چطور کار می‌کند؟

این دستگاه برای اینکه بتواند شما را از موقعیت دقیق و لحظه ای حیوان خانگیتان مطلع کند، نیاز به اینترنت دارد. اینترنت تمامی انواع ردیاب، از طریق سیم کارت ها تأمین می‌شود (ایرانسل، همراه اول و…)
پس از اینکه ردیاب از طریق سیم کارت به اینترنت متصل شد، با استفاده از قطعه gps ای که در داخل خود دارد، موقعیت جغرافیایی را محاسبه کرده و بعد از آن نیز این موقعیت را برای سرور های اینترنتی ارسال می‌کند. در نهایت هم این سرور ها موقعیت مکانی را برای شما بر روی نقشه آنلاین به نمایش در می‌آورند. البته تمامی این پروسه در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتد و موقعیت ارسال شده برای شما در لحظه، برابر با موقعیت حیوان خانگیتان است.

انرژی این دستگاه را باتری های آن تأمین می‌کنند که به دلیل کم مصرف بودن دستگاه ردیاب، نیاز به نگرانی بابت اتمام سریع قوای این باتری ها ندارید. برای استفاده از این دستگاه کافی است تا آن را به قلاده یا گردن حیوان مورد نظر خود متصل کنید.

در این مقاله در مورد چگونگی ردیابی حیوانات خانگی با استفاده از ردیاب حیوانات توضیحاتی را ارائه کردیم و گفتیم که این دستگاه چطور میتواند از به سرقت رفتن یا گم شدن حیوانات مذکور جلوگیری کند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.