ردیاب معلولین و سالمندان
ردیابی معلولان و نابینایان با استفاده از ردیاب شخصی

از جمله مشکلاتی که خانواده های دارای معلول با آن روبرو هستند،ترس از مفقود شدن این عضو از خانواده آنها است. با توجه به اینکه معلولان و نابینایان در صورت بیرون رفتن از خانه، به سختی می‌توانند به محل زندگی خود بازگردند، اطرافیان آنها همواره باید نگران این موضوع باشند.
در این مقاله قصد داریم تا در مورد ردیابی معلولان و نابینایان با استفاده از ردیاب شخصی، اطلاعاتی را به شما ارائه کنیم تا در نهایت بتوانید با تهیه این محصول، خیال خود را از بابت گم شدن عزیزِ معلولتان راحت کنید.

ردیاب معلولان جسمی و ذهنی

ردیاب نابینایان

موارد استفاده ردیاب های شخصی به بسیار گسترده است اما یکی از استفاده هایی که اغلب افراد از آن می‌کنند، ردیابی افراد معلول جسمی، نابینا، استثنایی و حتی سالمند است. زمانی که صحبت از ردیاب معلولین می‌شود ممکن است تصور کنید که وسیله مذکور یک جسم بزرگ و دست و پا گیر است. اما باید بدانید که این وسیله کاربردی، اندازه ای بسیار کوچک دارد و انواع مختلف آن به صورتی تولید می‌شوند که حتی می‌توان آن را به عنوان یک وسیله تزئینی (گردنبند، سرکلیدی و…) مورد استفاده قرار داد.

ردیاب نابینایان و معلولین ویژگی های زیادی دارد که می‌تواند خیال شما را بابت عضو معلول خانواده کاملا راحت کند و این اجازه را به شما بدهد که در هر لحظه از موقعیت و شرایط وی با خبر شوید. در ادامه در مورد ویژگی های این محصولات اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

ویژگی های ردیاب نابینایان و معلولین

ردیاب معلولان جسمی و ذهنی

اولین و البته مشهور ترین ویژگی ردیاب معلولان این است که شما با استفاده از آن می‌توانید در هر لحظه، مکان جغرافیایی فرد مورد نظر خود را روی نقشه و به صورت آنلاین مشاهده کنید. با استفاده از این قابلیت شما با خیال راحت می‎توانید در خانه یا هر محل دیگری، موقعیت مکانی عزیز خود را بررسی کرده و در صورت وجود هر گونه مشکل، دست به اقدام بزنید.

دومین ویژگی این محصول، قابلیت شنود صداست. ممکن است فرد مذکور برای انجام کاری ضروری به بیرون از خانه مراجعه کرده باشد. برای اینکه مطمئن شوید او در مسیر درست در حال حرکت است، موقعیت جغرافیایی او را بررسی می‌کنید اما بازهم نگران هستید که مبادا برای او مشکلی پیش آمده باشد. در این حالت با استفاده از قابلیت شنود تعبیه شده در دستگاه، به راحتی می‌توانید از وقایع اطراف وی با خبر شوید.

به عنوان سومین ویژگی ردیاب معلولین می‌توان به قابلیت اضطرار آن اشاره کرد. این قابلیت به فرد دارنده ردیاب این امکان را می‌دهد تا در صورت وجود هر گونه مشکل ناگهانی، با استفاده از دکمه تعبیه شده روی محصول، بتواند سریعا با یک یا چند نفر از آشنایان خود تماس بگیرد و آنها را از موقعیت و شرایط خود با خبر کند.

در نهایت با وجود چنین امکاناتی، مطمئنا این که بگوییم با استفاده از ردیاب معلولین و نابینایان، خیال شما از بابت عزیزان معلولتان راحت می‌شود، ادعایی کاملا عملی و واقعی است.

در این مقاله سعی شد تا در مورد ردیابی معلولین و نابینایان با استفاده از ردیاب شخصی، موارد استفاده و ویژگی های آن، اطلاعاتی را برای شما بیان کنیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.