ردیاب شخصی را می‌توان پر استفاده ترین دستگاه در بین خانواده ردیاب ها دانست. در مقاله های دیگر، در مورد استفاده از این وسیله در جهت:

  • حفاظت از وسایل گرانقیمت
  • ردیابی کودکان
  • ردیابی حیوانات
  • و…

توضیحاتی را به شما ارائه کردیم. در این مقاله قصد داریم تا در مورد ردیابی سالمندان و افراد مبتلا به آلزایمر اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم تا بتوانید در صورت نیاز با استفاده از این ردیاب، مشکلات و نگرانی های خود در مورد این عزیزان را رفع کنید.

استفاده از جی پی اس برای ردیابی بیماران آلزایمری و سالمندان

جی پی اس برای ردیابی بیماران آلزایمری و سالمندان

یکی از بزرگترین مشکلات خانواده های دارای عضو آلزایمری، نگرانی بابت گم شدن فرد مذکور است. متأسفانه این عزیزان در اغلب اوقات، زمانی که به بیرون از منزل مراجعه می‌کنند، به دلیل بیماری و حواس پرتی خود توانایی به یاد آوردن آدرس برای برگشتن به خانه را از دست می‌دهند.
تا به حال آگهی های بسیاری را در سایت های نیازمندی ها، روزنامه ها و… در مورد افراد گمشده مبتلا به آلزایمر مشاهده کرده ایم که نشان دهنده اهمیت بالای انجام فعالیت های صحیح در قبال آنهاست.

راه های فراوانی برای پیشگیری از گم شدن این افراد وجود دارد. از جمله سرگرم کردن فرد فراموشکار در خانه و مانع خروج وی از منزل شدن، قرار دادن اطلاعاتی از قبیل آدرس و شماره تلفن در البسه وی و… اما در نهایت، هیچکدام از این راهکار ها نمی‌تواند باعث شود تا خانواده آنها خیال راحتی نسبت به این موضوع داشته باشند.

بهترین راهکار برای جلوگیری از این اتفاق، استفاده از ردیاب شخصی برای ردیابی سالمندان و افراد آلزایمری است!!

ردیاب شخصی چیست و چه کمکی به سالمندان می‌کند؟

ردیاب شخصی چیست و چه کمکی به سالمندان میکند؟

ردیاب شخصی دستگاه الکترونیکی کوچکی است که می‌توانید با قرار دادن آن در لباس افراد، همواره موقعیت مکانی آنها را به صورت زنده و لحظه ای بررسی کنید (البته این تنها ویژگی ردیاب های شخصی نیست). این دستگاه از باتری های کوچک به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌کند و برای اینکه بتواند موقعیت های مکانی را برای شما ارسال کند، تنها نیاز به یک سیم کارت متصل به اینترنت دارد.

برای اینکه بتوانید وضعیت سالمند یا فرد آلزایمری را مورد بررسی قرار دهید، کافی است تا این دستگاه را در لباس های وی جا سازی کنید و یا حتی آن را مانند گردنبند به گردن او آویزان کنید. در این حالت می‌توانید با متصل شدن به اپلیکیشن مخصوصی که در هنگام خرید ردیاب به شما ارائه شده، در هر موقع و زمان متوجه شوید که فرد مذکور در چه نقطه مکانی قرار دارد.

همانطور که گفته شد، ویژگی های این دستگاه صرفا به بررسی مکانی ختم نمی‌شود. از جمله ویژگی های دیگری که این دستگاه در خود جای داده است، قابلیت برقراری تماس است!! شما می‌توانید در هر لحظه با شماره سیم کارت داخل ردیاب تماس حاصل کنید و صداهای اطراف آن را شنود کنید. همینطور فرد دارنده ردیاب نیز می‌تواند با فشردن دکمه تعبیه شده در روی آن، با شما تماس گرفته و مکالمه دو طرفه ای را با شما داشته باشد.

در این مقاله در مورد ویژگی های ردیاب شخصی برای استفاده از آنها در جهت ردیابی سالمندان و افراد آلزایمری توضیحاتی را ارائه کردیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.