ردیاب ساعتی چیست
ردیاب ساعتی چیست؟ ۴ کاربرد ردیاب مچی

ردیاب ساعتی از انواع ردیاب های شخصی است. این دستگاه با ظاهری کاملا مشابه به ساعت، می‌تواند به دست فرزند شما متصل شده و اطلاعات گوناگونی را در مورد وضعیت وی به شما بدهد. البته موارد استفاده ردیاب ساعتی صرفا برای کودکان نیست و از آن برای جلوگیری از مفقود شدن سالمندان، معلولان جسمی و ذهنی، نابینایان و غیره نیز استفاده می‌شود.

در نهایت به جرئت می‌توان گفت که وجود یک دستگاه ردیاب ساعتی در میان وسایل عزیزانِ شما، می‌تواند تا حدود زیادی از نگرانی هایتان در جهت نگهداری از آنها کم کند. در ادامه در مورد ویژگی ها و مشخصات این دستگاه اطلاعاتی را برای شما بیان می‌کنیم.

کاربرد ردیاب ساعتی چیست؟

کاربرد ردیاب ساعتی چیست؟

مهم ترین کاربرد ردیاب ساعتی که باعث قانع شدن خانواده ها در جهت استفاده از آن می‌شود، قابلیت ردیابی فرد دارنده آن است! به این صورت که می‌توانید با استفاده از برنامه و اپلیکیشن مخصوصی که به شما در زمان خرید ردیاب داده شده، مکان فرد دارنده آن را به صورت آنلاین و زنده بر روی نقشه بررسی کنید. این ردیاب ها می‌توانند با دقت بسیار بالایی مکان فرد مذکور را برای شما ارسال کنند.

دیگر کاربرد این وسیله، قابلیت شنود و پس از آن بر قراری تماس است!! ممکن است گاها اینکه شما صرفا موقعیت مکانی کودک خود را مورد بررسی قرار دهید خیالتان را آسوده نکند. از همین رو می‌توانید به راحتی با ردیاب ساعتی وی تماس برقرار کنید و با شنود صدا های اطراف آن، مطمئن شوید که اوضاع و شرایط به خوبی در حال پیشروی است.

علاوه بر این، این شنود می‌تواند به یک مکالمه دو طرفه تبدیل شود و حتی دکمه روی ردیاب مچی، این قابلیت را به کودک، سالمند یا هر استفاده کننده دیگر می‌دهد تا در صورت  ایجاد هر گونه مشکل، با فشردن آن به سرعت با یک یا چند نفر از اطرافیان خود تماس بگیرد.

در ضمن شما می‌توانید با ایجاد محدوده فرضی در تنظیمات ردیاب، تعیین کنید که اگر فرد مورد نظر شما از این محدوده مکانی خارج شود، ردیاب سریعا این موضوع را به شما اطلاع دهد.

در نهایت تمامی این قابلیت ها می‌تواند ما را قانع کند که ردیاب ساعتی یک وسیله فوق العاده برای جلوگیری از پیش آمد خطرات احتمالی برای عزیزان ما است. در ادامه در مورد نحوه کار این دستگاه اطلاعاتی را برای شما بیان می‌کنیم.

نحوه کار ردیاب ساعتی چیست؟

نحوه کار ردیاب ساعتی چیست؟

نحوه کار ردیاب های ساعتی تفاوتی با ردیاب های عادی ندارد. تمامی انواع ردیاب آنلاین برای مورد استفاده قرار گرفتن، ارسال موقعیت های مکانی و دیگر قابلیت ها، نیاز به اینترنت دارند که این اینترنت باید از طریق سیم کارت های همراه تأمین شود. برای این منظور یک سیم کارت ایرانسل یا همراه اول به خوبی می‌تواند جوابگوی نیاز این دستگاه باشد.

پس از آن کافی است تا ردیاب مچی را به دست فرد مورد نظر خود ببندید و یا آن را در لباس های او قرار دهید. در این حالت ردیاب با استفاده از سیستم GPS تعبیه شده در قطعات داخلی، موقعیت مکانی را رصد کرده و اقدام به ارسال آن به سرور و نقشه آنلاین می‌کند.